מע"מ - מה זה בעצם?

מע"מ הוא מס עקיף, כלומר צורת גבייה של חלק ממחיר מוצר/שירות בכל שלבי ייצור של אותו המוצר/השירות. מוכר/נותן שירות אמור לגבות את סכום המס מהלקוח (בנוסף לרווח שלו), ואז להעביר אותו  למדינה. בסופו של דבר ייצא, שצרכן הקצה ישלם את מחיר המוצר או השירות פלוס מע"מ והמוכר/נותן השירות ימסור את סכום המע"מ לרשות המסים.

היום (נכון לשנת 2020) שיעור המע"מ בישראל עומד על 17% והוא אחיד לכל סוגי המוצרים והשירותים. אולם, ישנם מקרים מסוימים כאשר ניתן פטור ממע"מ על מוצרים או שירותים, או שמוטל מע"מ בשיעור אפס.

כל עסק בארץ מחוייב בדיווח למע"מ, אך בתדירות שונה. עוסק מורשה או חברה חייבים לדווח למע"מ פעם בחודש או חודשיים על כל אותן העסקאות שהופקה להם חשבונית מס בתקופת הדיווח. בדיווח הם רשאים לקזז את מע"מ התשומות ששילמו כחלק מהתמורה עבור ההוצאות לייצור ההכנסה.

 

לא כך המצב של עוסק פטור שבהגדרתו פטור מחובת דיווח מע"מ על המכירות שלו (מע"מ עסקאות), אבל הוא חייב לדווח פעם בשנה את מחזור הכנסותיו למע"מ באמצעות "הצהרת עוסק פטור".

אצלנו תוכלו לקבל את שירות הדיווח למע"מ כחלק מחבילת השירות הניתנת ללקוח לפי צרכיו, או בנוסף לשירות הנהלת החשבונות. הכנה והגשה של הדוח יתומחרו בהתאם למורכבות מערכת הנהלת החשבונות וגודל העסק שלכם.

הגישה המקוונת לרשות המסים שקיימת במשרדנו, מאפשרת לטפל בדיווחי מע"מ ואחרים בדרך מהירה ויעילה. 

 

אנחנו תמיד נהיה עם "היד על הדופק" לגבי העסק שלכם.

תהיו תמיד מעודכנים וזכרו – עצה טובה, יקרה יותר מכסף! תתייעצו!

לעמיד ראשי.png